Komunikacijos įgūdžiai

Komunikacijos įgūdžiai padeda jums suprasti ir būti suprastam. Tai apima aiškią komunikaciją, mandagų ir pasitikintį elgesį, kitiems nuomonės gerbimą ir viešąjį kalbėjimą. Gerinant savo komunikacinius gebėjimus, galite pagerinti savo karjerą. Šis straipsnis apibrėžia komunikacijos įgūdžius ir kaip juos tobulinti.
Komunikacijos įgūdžiai? Informacijos dalijimas ir priėmimas reikalauja komunikacijos įgūdžių. Tai apima rašymą, kalbėjimą, rašymą mašina ir kūno kalbą. Būtina bendrinti mintis, jausmus ir įvykius. Klausymasis, kalbėjimas, stebėjimas ir empatija yra komunikacijos įgūdžiai. Bendravimas asmeniškai, per vaizdo konferenciją arba elektroniniu paštu ir laiškais reikalauja tam tikrų gebėjimų.
Komunikacijos įgūdžių pavyzdžiai Dažnai komunikacijos įgūdžius galima naudoti profesionaliai. Nuolatinis praktikavimas padarys jūsų pasitikinčiu komunikatoriumi. Daugelis šių talentų veikia kartu. Tai apima praktikuoti įvairias komunikacijos technikas, kokia tik įmanoma. Tai gali atsitikti darbe, namuose, ar su draugais ar bendradarbiais.
Kai kurios įgūdžiai, kuriuos svarbu prisiminti: Aktyvus klausymasis Komunikacijos prisitaikymas prie auditorijos Draugiškumas Atrodyti ir priimti atsiliepimus Garsumas ir aiškumas Empatija, pagarba ir kūno kalba Reagavimas
Aktyvus klausymasis Aktyvūs klausytojai susitelkia į kalbėjimą. Geri aktyvūs klausytojai nedelsdami pelna kolegų pagarba, nes jie mėgsta dėmesį, kai kalba. Tai gali reikšti, kad susijęs klausytojas gauna didesnį dėmesį. Tai gali atrodyti paprasta, tačiau šis įgūdis sunkiai pasiekiamas. Aktyvus klausymasis reiškia koncentraciją į kalbantįjį ir vengti nušalinimų. Po pokalbio užduokite klausimus, pastabas ar rekomendacijas.
Komunikacijos prisitaikymas prie auditorijos Reikalingos situacijai specifinės komunikacijos strategijos. Svarbu išmokti, kada ir kaip naudoti šiuos įgūdžius. Suprasti savo auditoriją ir komunikacijos stilių. Galite pasirinkti siųsti el. laišką potencialiam darbdaviui, nei neplanuotai apsilankyti jo ofise. Paštu galite geriausiai komunikuoti. Kompleksinį medžiagą gali būti paprasčiau perteikti asmeniškai arba per vaizdo konferenciją darbe negu ilgame el. laiške.
Draugiškumas Draugystės reikalauja sąžiningumo ir pasitikėjimo. Tas pats pasakytina apie darbo sąveikas. Būkite linksmas ir atviras dirbant su kitais. Bandykite suprasti kolegų požiūrį ir kodėl jie jį turi. Paklausus, kaip kam sekasi, šypsokis, klausykis jų kalbant arba pagirti darbą gali padėti jums sukurti ryšius su bendradarbiais ir vyresniaisiais.
Pasitikėjimas Pasitikėjimas patraukia dėmesį. Pasitikintys kalbėtojai darbe sulaukia didesnio dėmesio. Daugelis dalykų gali jus padaryti pasitikinčiais. Bandykite palaikyti akių kontaktą kalbėdami ar sėdėdami tiesiai su atvirais pečiais klausydamiesi. Atsakingai pasiruoškite, kad išplėstumėte savo požiūrį ir atsakytumėte į klausimus. Tai padeda išvengti nerimo.
Atsakymas ir atsiliepimas Stiprūs komunikatoriai ieško ir priima kritiką nejausdami grėsmės. Atsiliepimas niekada neturėtų kritikuoti žmogų už jį, tik už užduotį. Koncentruokitės į iššūkius ir galimus sprendimus, kad suteiktumėte žmonėms naudingų atsiliepimų.
Garsumas ir aiškumas Kalbėkite aiškiai ir girdimai. Nebūtinai šaukti. Įvairiose situacijose galite keisti balsą, kad galėtumėte bendrauti. Šis įgūdis yra būtinas gerai komunikacijai. Kai kuriose situacijose garsus kalba yra vulgiari ar išpuikinta. Jei kalbate per tyliai, žmonės praras dėmesį. Jei abejojate, patikrinkite kambarį komunikacijai.
Empatija Empatija reiškia supratimą ir kitų jausmų dalijimąsi. Empatija gali padėti jums suprasti ir nuraminti pyktį ar rūstybę kažkam. Tačiau pripažinimas teigiamumo ir entuziazmo gali padėti jums gauti palaikymą savo idėjoms ir tikslams.
Pagarba Pagarba reiškia supratimą, kada dalyvauti diskusijose. Leisti žmonėms kalbėti nenutrūkstamai grupėje ar komandoje rodo pagarbą. Pagarbinga komunikacija reiškia išlikti temoje, užduoti aiškius klausimus ir išsamiai atsakyti į klausimus.
Patarimas kūno kalbos žinojimui Komunikacija dažnai vyksta kūno kalba. Veido išraiškos, akių kontaktas ir laikysena yra neverbaliniai signalai. Klausykite, ką kažkas sako ir jų neverbalinių požymių. Skirkite jiems visą dėmesį be lenkimo ar guostymo. Panašiai, turėtumėte stebėti savo kūno kalbą pokalbis, skleisti teisingus signalus.
Atsakomumas Greiti atsakovi yra sėkmingesnis atsiliepimo skambučiams ar atsakant elektroniniame laiške. Protingas pirmasis veiksmas yra įvertinti laiško atsakymo laiką. Kodėl šį nefiveisi dabar, jei gali per kelias minutes? Jei užtruks ilgiau, laikykite reikalu, bet pasakykite kolegai, kad greitai veiks. Pasakymas atsakymo laiko tarpas yra taip pat vertinamas.
Tobulinkite savo komunikacijos įgūdžius Patirtis ir praktika gali pagerinti jūsų komunikacijos įgūdžius. Pradėdami nuo savo stipriųjų pusių, praktikuokite ir tobulinkite juos: Pasitikėkite kažkuo, kas įvertins jūsų komunikacijos įgūdžius. Supratę savo komunikacijos tobulėjimo sritis, galite prioritetizuoti. Tobulinkite savo komunikaciją. Kur kas įmanoma, naudokite savo ilgalaikius komunikacijos modelius. Verta apsvarstyti komunikacijos seminarus. Jie gali būti tiek internete, tiek universitete ar mokyklos grupėse. Tobulinkite savo komunikacijos įgūdžius tiek darbo vietoje, tiek už jos ribų.
Darbo komunikacijos įgūdžiai Yra kelios metodikos, kaip gerai bendrauti darbe: Išreikškite aiškiai. Paprastas komunikavimas išvengia nesupratimų, pagreitina iniciatyvas ir padeda žmonėms suprasti jūsų tikslus. Pateikite tik papildomą informaciją, kai reikia. Praktikuokite empatiją. Komunikacija su kolega lengviau, kai suprantate jų jausmus, požiūrį ir tikslus. Tai skatina pasitikėjimą. Būkite tvirti. Būkite tvirti, prašydami didžinti atlyginimą ar atmestų blogą pasiūlymą, siekiant pasiekti savo tikslus. Išlaikykite ramybę. Konfliktas gali lemti emocinį bendravimą. Stebėkite savo kalbą ir kūno kalbą. Skaitykite ir naudokitės kūno kalba. Darbo komunikacija priklauso nuo kūno kalbos. Žmonės gali kalbėti viena, bet veikti kita. Gerai įvertinkite tai.
Gera darbo programos komunikacija Geras gyvenimo aprašymas rodo komunikacijos įgūdžius. Teisingai formatuokite gyvenimo aprašymą ir patikrinkite rašybinius ir gramatikos klaidas. Taip pat ir darbo prašymo laiškai. Pateikite pavyzdžius, kada sėkmingai naudojote komunikacijos įgūdžius. Tai ypač svarbu, jei darbas reikalauja tam tikrų komunikacijos įgūdžių. Jūsų motyvacijos laiškas turėtų būti apibendrintas, gerai parašytas, be klaidų ir pritaikytas darbui.