Loading...

13 Strategii, Jak Negocjować Wynagrodzenie Po Otrzymaniu Oferty Pracy

Ads

Z 13 Strategiami, Jak Negocjować Wynagrodzenie Po Oferty Pracy

Image Description

Zwykle, mówiąc lub pisząc, pracodawca dostarczy Ci pakiet wynagrodzenia i korzyści wraz z sugerowanym wynagrodzeniem, gdy wyda ofertę pracy. Możesz zdecydować się na negocjowanie większej sumy, jeśli uważasz, że wynagrodzenie odpowiada Twojemu stopniu, poziomowi pracy, umiejętnościom i doświadczeniu. Możesz również zaproponować inne korzyści, takie jak więcej dni urlopu, czy inny rodzaj wynagrodzenia, np. akcje lub równowartość.

Najważniejsze lekcje: Przy negocjowaniu wynagrodzenia warto zbadać trendy płacowe w sektorze i oszacować swoją wartość. Rozważ pokazanie zakresu płac zamiast jednej kwoty. Twoje wynagrodzenie może być wpływane przez Twoje położenie geograficzne, lata doświadczenia, doświadczenie kierownicze, stopień edukacji, poziom kariery, talenty, licencje i certyfikaty. Jeśli firma nie spełnia Twoich minimalnych wymagań płacowych lub nie oferuje dodatkowych korzyści, które by je uzasadniały, nie wahaj się odrzucić oferty pracy.

13 wskazówek dotyczących przygotowania do podwyżki wynagrodzenia Poniższe wskazówki powinny pomóc Ci przygotować się do negocjacji wynagrodzenia: 1. Rozpocznij od oceny swoich ofert. Przed rozpoczęciem procesu negocjacji wynagrodzenia ważne jest, aby znać wartość, jaką możesz dostarczyć pracodawcy. Wiele czynników może wpłynąć na Twoje wynagrodzenie, w tym: Lokalizacja geograficzna: Rozważ koszty życia w swoim regionie. Dla tego samego zatrudnienia, na przykład, możesz potrzebować więcej w San Francisco niż w Minneapolis, ponieważ koszty życia tam często są wyższe.

Lata doświadczenia w branży: Jeśli opis stanowiska pracy wymaga od trzech do pięciu lat doświadczenia, a Ty spełniasz wyższe wymaganie, wynagrodzenie może być wyższe.

Lata doświadczenia kierowniczego: Tak jak w przypadku doświadczenia zawodowego, jeśli firma wymaga lub oczekuje umiejętności kierowniczych, a Ty spełniasz te oczekiwania lub je przewyższasz, może to być podstawa do otrzymania wyższego wynagrodzenia. Poziom wykształcenia: Twoje wynagrodzenie może się różnić w zależności od odpowiednich programów doktoranckich lub specjalistycznych.

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej rozwijasz się w swojej pracy, tym większy powinien być zakres Twojej pensji. Umiejętności techniczne lub specjalistyczne, wymagające czasu na rozwinięcie, mogą przynieść wyższe wynagrodzenie.

Pracodawca może poprosić lub preferować, abyś posiadał konkretne licencje lub certyfikaty. Jeśli już je masz, możesz być w silnej pozycji, aby poprosić o wyższą pensję. Zacznij negocjacje dotyczące wynagrodzenia, ponownie podkreślając, dlaczego byłbyś wartościowym pracownikiem i popierając swoje oczekiwane wynagrodzenie poprzednimi elementami.

2. Zapoznaj się z średnią rynkową. Ta informacja, dostępna za pośrednictwem portalu Indeed Salaries, może pomóc w bardziej skutecznym prowadzeniu negocjacji. Twoje żądanie płacy może znacznie skorzystać ze średniej na rynku, która stanowi również rozsądną podstawę. Narzędzie to łączy dane wprowadzone anonimowo przez innych użytkowników portalu Indeed z wynagrodzeniami zgłaszanymi z historycznych i obecnych ogłoszeń pracy na portalu. < Rozpoczynając swoje badania rynkowe, oto kilka pytań do przemyślenia: Jaka jest średnia krajowa dla tego stanowiska? Jaka jest średnia w miastach i okolicznych obszarach geograficznych? Jakie pensje oferują do porównywalne firmy w Twojej okolicy za tego rodzaju pracę?

3. Zorganizuj swoje punkty do omówienia. Przy tworzeniu notatek negocjacyjnych może być przydatne rozważenie następującego pytania jako podstawy do rozmowy: Dlaczego uważasz, że powinieneś otrzymać większe wynagrodzenie, niż firma proponuje? Kate Palmquist, która przez ostatnie dziesięć lat zajmowała kilka stanowisk w dziale HR, udziela pewnych wskazówek dotyczących prośby o wyższe wynagrodzenie: Podczas ubiegania się o wyższe wynagrodzenie, staraj się przedstawić jedno lub dwa mocne argumenty, dlaczego firma powinna zainwestować więcej w Ciebie. Tak jak nie wydałbyś swoich pieniędzy nie znając wartości towarów, tak mądrze jest unikać prośby o więcej pieniędzy bez żadnego uzasadnienia. Przedstaw menadżerowi kolejny odnośnik z Twojej historii, który pomoże mu podnieść Twoją pensję. Oprócz pieniędzy, możesz także negocjować na temat urlopu lub innych wartościowych zachęt. Zanim skontaktujesz się z firmą, opracuj kilka punktów do omówienia i konkretnie określ cel. Możesz uwzględnić takie aspekty jak: cele, które osiągnąłeś w poprzednich stanowiskach pracy, przychody, które pomogłeś wygenerować lub nagrody, które otrzymałeś. Jeśli to możliwe, korzystaj z realnych liczb. Lata doświadczenia zawodowego, szczególnie jeśli masz więcej doświadczenia niż minimalne wymagane przez firmę Certyfikaty lub umiejętności, szczególnie jeśli są bardzo poszukiwane w Twoim sektorze

4. Zarezerwuj czas na omówienie Aby umówić rozmowę telefoniczną, skontaktuj się ze specjalistą ds. rekrutacji lub menadżerem ds. rekrutacji. Chociaż e-maile są dobrą formą negocjacji, rozmowa werbalna jest bardziej skuteczna. Rozmowa przez telefon, wideokonferencję lub osobiście pozwoli Ci na dialog, wyrażenie wdzięczności i precyzyjne przedstawienie swoich potrzeb. Ponieważ rekruter lub menadżer rekrutacji będzie argumentować za swoim wynagrodzeniem przed osobami decyzyjnymi, zachowaj uprzejmość i jasność.

5. Ćwicz z osobą, którą ufasz. Ćwiczenie swoich punktów do omówienia pozwoli Ci na rozwinięcie pewności siebie i zauważenie obszarów wymagających pracy. Ćwiczenie w obecności zaufanego przyjaciela lub współpracownika, który może zaoferować konstruktywną krytykę, jest najlepsze. Możesz także próbować mówić do lustra lub nagrywać swoją wymianę. Ten etap jest szczególnie ważny, ponieważ, mimo że rozmowa o pieniądzach może czasem sprawiać niezręczność, im więcej trenujesz, tym bardziej będziesz się komfortowo czuć, kiedy nadejdzie czas na rozmowę.

6. Wykazuj pewność siebie. Mówienie z pewnością siebie jest równie istotne, jak wybór słów. Im pewniej się prezentujesz, tym bardziej przekonany będzie pracodawca o swoim osądzie dotyczącym Twoich komentarzy. Brak pewności siebie może prowadzić do nadmiernego wyjaśniania się lub przepraszania za swoją prośbę, co jedno i drugie nie jest korzystne w negocjacjach. Pewność siebie, szacunek dla własnych umiejętności i cech nie powinny być mylone z arogancją, czyli przejedzonego poczucia własnej wartości. Przedstawiając się zbyt pewnie lub arogancko, zawsze wygląda to źle. Raczej śmiało i prosto wspomnij o oczekiwanym wynagrodzeniu wraz z krótkim streszczeniem swoich punktów do omówienia.

7. Daj innym przykład oddając wdzięczność. Na pewno poświęciłeś dużo czasu i wysiłku na ubieganie się i przeprowadzenie rozmów w ramach oferty pracy w trakcie procesu rekrutacji. Ponieważ również firma poświęciła czas na ten proces, ważne jest, abyś to docenił i podziękował za poświęcenie Tobie uwagi. Podziel się konkretnymi aspektami, takimi jak kultura czy produkt, które inspirują Cię w kontekście pracy. Zwróć się do firmy z prośbą o wyższą pensję z wdzięcznością i troską. Nigdy nie chcesz wydać wrażenia jakbyś do nich przysługiwał lub ubliżyć im poprzez prośbę o wynagrodzenie o wiele wyższe niż początkowo obiecali.

8. Domagaj się górnego zakresu. Podanie firmie nieco większej kwoty, niż Twoje docelowe wynagrodzenie, to jedna z podstawowych zasad negocjacji płac. W ten sposób, nawet jeśli negocjują cenę w dół, nadal będziesz miał ofertę wynagrodzenia, z którą czujesz się komfortowo. Jeśli podajesz zakres płac, firma prawdopodobnie będzie skłonna pozostać przy dolnym zakresie; dlatego upewnij się, że najniższa wartość, jaką oferujesz, nadal stanowi rozsądna kwotę.

9. Przemyśl wydatki związane z podjęciem pracy. Pokrycie wszelkich wydatków związanych z zaakceptowaniem pracy może być kolejnym powodem, dla którego możesz prosić o podwyżkę. Na przykład, jeśli przeprowadzasz się dla pracy do innego miasta, będziesz musiał pokryć koszty związane z przeprowadzką, a także opłaty związane ze sprzedażą lub wynajmem obecnej mieszkania. Jeśli przenosisz się dalej od domu, będziesz musiał uwzględnić koszty transportu, w tym paliwo i zużycie auta. Kandydaci mogą prosić firmy o dostosowanie swojego wynagrodzenia do ich kosztów, w tym takich, które wynikają z podjęcia pracy.

10. Bądź przygotowany na trudne pytania. Negocjatorzy w rekruterach i menadżerach rekrutacji będą prawdopodobnie gotowi zadać kluczowe, a może nawet niepokojące pytania, aby poznać Twoje motywacje. Ważne jest, aby być szczerym i nie dać się zbić z tropu tym pytaniom. Wśród pytań, które można się spodziewać, są między innymi: Czy jesteśmy Twoim pierwszym wyborem? Czy jeśli nasza oferta nie spełni Twoich oczekiwań płacowych, natychmiast przyjmiesz pracę? Czy masz inne oferty?

11. Bądź elastyczny. Firma może być w stanie zaoferować alternatywne rodzaje wynagrodzenia, nawet jeśli nie mogą dorównać wysokości wynagrodzenia, którą chcesz osiągnąć. Aby zrekompensować długi dojazd, możesz próbować negocjować opcje zakupu akcji, dodatkowe dni urlopu, premię za podpisanie umowy, czy dodatkowe dni pracy zdalnej. Jeśli firma natychmiast powie Ci, że oferta płacowa nie może być podniesiona, bądź gotowy na żądanie alternatyw. Czasem alternatywy mogą być równie wartościowe jak wynagrodzenie.

12. Zadawaj pytania. Staraj się zachować spokój i pewność siebie, nawet jeśli osoba, z którą negocjujesz, wydaje się zaskoczona, reaguje negatywnie lub odmawia od razu Twojej reakcji. Stosowanie pytań otwartych, aby poznać ich odpowiedź i zadawać dalsze pytania, aby podtrzymać konwersację.

13. Nie wahaj się odejść. Czasami pracodawca może nie być w stanie zapewnić dodatkowych korzyści, które sprawiają, że oferta staje się opłacalna lub spełnia Twoje minimalne wymagania płacowe. Alternatywnie firma może zaoferować podwyżkę, ale nie tak dużą, jakiej oczekiwałeś. W takiej sytuacji będziesz musiał zdecydować, czy praca o niższym wynagrodzeniu jest tego warta. Jeśli jest mniej wymagająca niż Twoja obecna praca, jest bliżej domu, oferuje większą elastyczność czasu, lub więcej wolnego czasu, możesz być skłonny zaakceptować niższe wynagrodzenie. W przeciwnym razie dobrze się zastanów nad odrzuceniem oferty pracy.

Tagstecnolera


Featured Topics

Cover Image for Wybierz kartę kredytową, która najbardziej Ci odpowiada!!

Wybierz kartę kredytową, która najbardziej Ci odpowiada!!

Umożliwiają szybki dostęp do kredytu, oferując jednocześnie liczne korzyści, takie jak programy lojalnościowe, ubezpieczenia podróżne czy zniżki na zakupy. W Polsce rynek kart kredytowych jest różnorodny, co pozwala konsumentom wybierać spośród ofert dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo różnym kartom kredytowym, analizując ich cechy, opłaty, zalety i wady. Celem tego […]

Cover Image for Najlepsze karty w Polsce

Najlepsze karty w Polsce

Karty kredytowe odgrywają kluczową rolę we współczesnym zarządzaniu finansami osobistymi. Umożliwiają szybki dostęp do kredytu, oferując jednocześnie liczne korzyści, takie jak programy lojalnościowe, ubezpieczenia podróżne czy zniżki na zakupy. W Polsce rynek kart kredytowych jest różnorodny, co pozwala konsumentom wybierać spośród ofert dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo różnym kartom […]